Kdy na Srí Lanku vyrazit

Nejvhodnější období pro dovolenou na Srí Lance je od ledna do dubna na jihu a jihozápadě nebo od července do září na východě a severovýchodě. Pravděpodobnost výskytu srážek je v tyto měsíce menší. Na Srí Lance se střídá období sucha a dešťů a v každé části Srí Lanky je to jinak a v jiný čas.

Na jihu, západě a v horách je období sucha od ledna do dubna, oproti tomu na východě a severu je v tomto období deštivo. Na jih a západ se můžete vydat i od července do září. Srážky v tuto dobu bývají občasné, oceán může být trochu rozbouřený a písek je na mnoha místech smytý do oceánu.

Na východním a severním pobřeží je období sucha od dubna do října. Tyto oblasti jsou vhodné pro letní dovolenou. Je zde slunečno, bez dešťů a oceán je klidný.

NEJLEPŠÍ OBDOBÍ DLE OBLASTI

Jih, jihozápad, západ - leden až duben, červenec až září (méně klidný oceán, občasné srážky)

Východ, sever, severovýchod - duben až říjen

Hory - leden až duben

Severní polovina Srí Lanky, s největším výskytem historických památek - leden až duben, konec června až polovina září

Na Srí Lanku můžete cestovat po celý rok, jen je třeba vhodně vybrat program s ohledem na období.

POČASÍ NA SRÍ LANCE

Počasí na ostrově Srí Lanka je tropické, s vysokou vlhkostí vzduchu po celý rok. Teplota vzduchu i vody se na většině místech pohybuje kolem 29°C. Počasí v centrální části vysočiny kolem měst Nuwara Eliya a Haputale je výrazně chladnější a přes den se teploty pohybují mezi 20-24°C, v noci mezi 10-15°C.

MONZUNOVÉ OBDOBÍ

Počasí je na Srí Lance hodně ovlivněno monzuny, které je v různých obdobích v různých částech Srí Lanky.

Jižní, západní část a vysočina je ovlivněno monzunem od května do srpna a v říjnu. Nejvíce srážek bývá v červnu a říjnu. V ostatních měsících bývá počasí proměnlivé s občasnými dešti. Období sucha je zde od prosince do dubna, ale i v prosinci se mohou objevit občasné srážky.

Na severu a východě Srí Lanky počasí ovlivňuje monzun od října do ledna. V obodobí od září do prosince se déšť může objevit prakticky kdekoliv.

Pro nezávaznou nabídku podle Vašich představ nás neváhejte kontaktovat.